Počela akcija "POBUNA"- izvještaji iz Zagrebačke županije

26.11.2013. u svim ograncima Hrvatskih laburista - Stranke rada podružnice Zagrebačke županije započela je akcija nazvana "POBUNA"

Podsjećamo, građanima smo dali priliku da biraju žele li potpisom dati podršku Vladi Republike Hrvatske ili se pobuniti na način da udare letvom po bačvi. Ne moramo posebno naglašavati da je bilo poprilično bučno zbog nezadovoljstva građana. Umirovljenici su lupali jer žele mladima bolji život, zaposleni su lupali u znak protesta, a nezaposleni jer ni ovako ne pronalaze posao, kako će tek biti budemo li radili povremene poslove na bonove. 

Svi ogranci danas su unatoč vjetru i hladnom vremenu bili na terenu, pokazali smo da smo pravi borci i da ćemo sutra nastaviti dalje kako bi što veći dio građana bio informiran o novom paketu Zakona o radu koji naša Vlada želi donijeti.

Velikogorički ogranak popraćen je i od strane lokalnih medija pa je tako objavljen članak na Cityportalu koji kaže: "Laburisti pokreću pobunu", a dobra buka dovela ih je do portala ezadar koji prenosi da su i Velikogorički laburisti protiv novog paketa Zakona o radu. Drugog dana akcije građani Velike Gorice su sa letve prešli na čekić kojim rade još veću buku. Bačva je stradala, ali još će izdržati koji dan. Sve hladnije vrijeme nije spriječilo da se nezadovoljstvo pokaže na najglasniji mogući način.

Iz Bistre predsjednik ogranka Nino Vrban poručuje: "Hrvatski laburisti žestoko se protive Vladinoj fleksibilizaciji rada, po diktatu krupnog kapitala i financijskih centara moći, koja će rezultirati lakšim otpuštanjem, ali ne i lakšim zapošljavanjem. Vlada Zorana Milanovića ovim zakonskim paketom ide u susret zahtjevima kapitala kojemu su radnici potrošna roba, bez preuzimanja odgovornosti da im se pruži bilo kakva sigurnost i zaštita. Stoga Laburisti upozoravaju građane da će, ne pobune li se na vrijeme, ovakvim zakonima ionako slabo tržište rada biti potpuno razoreno."

Predsjednik Vrbovečkih laburista Stjepan Fotović:  26.11. 2013. održana je akcija ogranka Vrbovec sa ciljem upoznavanja građana sa novim prijedlogom Zakona o radu kao i Zakona o mirovinskom osiguranju. S obzirom na vrlo hladno i vjetrovito vrijeme građani Vrbovca su u velikom broju posjetili štand te udaranjem po bačvi ukazali na neslaganje sa navedim prijedlozima Vlade RH. Također smo ponudili i potpisivanje podrške Vladi za navedene promjene Zakona, zainteresiranih za potpisivanje podrške nije bilo. Obavijestili smo o akciji i lokalni medij Radio Vrbovec koji je u cjelodnevnom terminu kroz vijesti prenosio izjavu i priopćenje dato od strane predsjednika ogranka. Akcija se nastavlja i 28.11. Dođite i pobunite se s nama! Koliko glasno je lupanje pogledajte u videu.

Iz Križa nam predsjednik Štef Turčinović javlja da su akciju na terenu održavali 26. i 27.11. pred Loniom u Novoselcu i kod Doma kulture u Križu od 10:00 do 12:30. Unatoč hladnom vremenu i vjetru ljudi su prilazili članovima ogranka i iskazivali nezadovoljstvo i razočaranje zbog novog paketa Zakona o radu. Akcija će se provoditi i dalje tokom tjedna kako bi što više građana upozorilo na ono što nam Vlada želi "upakirati". Zasada u Križu bez potpisa potpore Vladi RH. 

 

Doznajemo i kako je i papir za potpise potpore Vladi Republike Hrvatske još uvijek prazan. 

 

Nastavljamo dalje sa pobunom, pridružite nam se. 

Pogledajte i galeriju slika koju ćemo svaki dan osvježavati novim fotografijama. 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.659686804082732.1073741834.424866574231424&type=3&uploaded=12

Vaši Laburisti Zagrebačke županije.

 

Vezane vijesti

11. svibanj bio je još jedan u nizu radnih dana za našu kandidatkinju za Europski parlament u gradu Sveti Ivan Zelina. Druženje je proteklo u razgovor sa građanima i upoznavanjem s programom koji će zastupati kao parlamentarka u Bruxellesu.Dala je i opširniju izjavu za lokalne medije.

Uskrs je najveći blagdan kršćanstva, to je dan Uskrsnuća Isusa Krista. U Hrvatskoj je uskrsnoj tradiciji bojanje jaja, takozvanih pisanica. Pisanice su osim simbola života bile i tradicionalan dar, a često su si ih međusobno darivali zaljubljeni s ljubavnim motivima (srca, dva goluba) ili porukama (ovo se jaje za poljubac daje - Međimurje), kako ljubavnim, tako religioznim i čestitkama.

U cijeloj Zagrebačkoj županiji vrijedni članovi ogranaka danas i jučer su pripremali pisanice za svoje sugrađanke i sugrađane. 

Danas je Cvjetnica, uvod u Veliki tjedan. U spomen na Isusov ulazak u Jeruzalem na Cvjetnicu se održava procesija s blagoslovljenim grančicama masline,

Pod motom "Savjesti čiste biraj laburiste" danas su Hrvatski laburisti predstavili svoju listu za predstojeće izbore za Europski parlament, a prvi na njoj je njihov aktualni europarlamentarac Nikola Vuljanić. Druga na listi je 23-godišnja studentica sociologije iz Križa Monika Bogeljić. 

 

 

Drage dame, danas na Vaš dan, Međunarodni dan žena. Laburisti su Vas obradovali ružama u cijeloj županiji. Podijeljeno je preko 2500 ruža, osmjeha, kolačića, čestitki...

Ulica Bregi, od ulaza s asfalta od Selničke ulice i odvojak Bregi-Baštirka je u vrlo lošem stanju. Pristup mještana svojim kućama , vikendicama i zemljištima izuzetno je otežan. Do njih teško mogu doprijeti i vozila Hitne pomoći, vatrogasaca i Zelinskih komunalija.

Obilne kiše koje su izazvale velike poplave na području kontinentalne Hrvatske nisu zaobišle niti naš grad. Stradala su kućanstva u gradskom četvrtima koje nemaju izgrađenu kanalizaciju i odvodnju otpadnih voda, a takvih je u Zelini čak 86 posto. Tu spada i sam centar grada. Nevjerojatan je i žalostan podatak na je na području našeg grada izgrađeno samo 14 kilometara kanalizacijskog sustava.

Jučer, u 11 sati i 15 minuta gradonačelnik Sv. Ivana Zeline Hrvoje Koščec i direktor Termalne riviere Zelina Rikard Stopfer potpisali su u uredu bilježnice Branke Rački Sporazum o raskidu Koncesijskog ugovora. Tim činom završena je i službeno devetogodišnja mučna priča oko zelinskih bazena.

Hrvatski laburisti Sv. Ivana Zeline inzistirat će da netko za ovih 3 milijuna kuna, koji su nam sada izbijeni iz proračuna, zbog propusta bivše vlasti - odgovara. Ne tražimo krv, ne tražimo glave - tražimo da netko pred institucijama objasni zašto nije radio kako je trebao raditi! Nesposobnost, koja naš Grad košta 3 milijuna kuna, se ne opravdava!
 

Suzana Artuković Vuksan, predsjednica Sindikata kabinskog osoblja zrakoplova i članica Hrvatskih labursta - Stranke rada:  "Organizirali smo se jer nam je bilo dovoljno loše, nismo imali drugog izbora, bili smo ogorčeni samovoljom poslodavca koji je kompaniju vodio u propast i rezao nam prava, tako se našla kritična masa koja se odlučila ujediniti i boriti kroz sindikat. Nije se uvijek lako organizirati, teško je okupiti ljude jer imaju različite potrebe, interese i stavove, ali je važno raditi na tome da se prepoznaju zajednički interesi i da se radnici ujedine kako bi svi bili zadovoljni. Dodatan problem je što danas ljudi teže dolaze do posla pa ne znaju granicu do koje te poslodavci mogu gaziti dok se ne pobuniš, a pogotovo je teško ljudima koji zbog rupa u zakonu dugo godina rade na određeno, to je poruka poslodavaca da ne talasamo, tako ljude najlakše drže u šaci."