PREDSTAVLJENA EU LISTA Savjesti čiste biraj laburiste!

ZAGREB, 29. ožujka 2014. (Hina) - Pod motom "Savjesti čiste biraj laburiste" danas su Hrvatski laburisti predstavili svoju listu za predstojeće izbore za Europski parlament, a prvi na njoj je njihov aktualni europarlamentarac Nikola Vuljanić.

"Vjerodostojnost, iskrenost, dosljednost i jasnoća stava osnovna su zadaća rada naših zastupnika", poručio je predsjednik stranke Dragutin Lesar i naglasio da je iznimno ponosan na postupak i proceduru sastavljanja liste jer su kandidate predložile županijske podružnice stranke.

 

Iza Karlovčanina Vuljanića, na listi je 23-godišnja studentica sociologije iz Križa Monika Bogeljić, sveučilišni prvostupnik ekonomije Sergej Dinić iz Čakovca te Zagrepčanka, komunikologinja Davorka Pšenica. Slijedi profesor na Metalurškom fakultetu Damir Hršak iz Krapine, učiteljica iz Petrinje Sanda Kolaković, Riječanin i inženjer cestovnog prometa Vedran Sabljak, saborska zastupnica i specijalistica ekonomije Nansi Tireli, doktorica filozofije, Splićanka Marita Brčić Kuljiš, tehničar za mjerenje nafte Bjelovarčanin Matija Feješ te nekadašnji saborski zastupnik i predsjednik Županijske skupštine Osječko- baranjske županije Našičanin Antun Kapraljević.

Monika je rođena 1991. godine u Zenici, studentica je sociologije, sa specijalizacijom za Europske studije. Aktivno se služi engleskim i njemačkim jezikom.

Primarni su mi interesi socijalna politika i politika prema mladima, s posebnim naglaskom na mlade žene i pitanja rodne ravnopravnosti. Jednako važnima smatram i prava radnika i ljudska prava, a poseban napor ulagat ću u kvalitetnije iskorištavanje sredstava iz fondova EU te približavanje europskih institucija građanima Republike Hrvatske.

Na listi, ističe Lesar, nema 'zečeva', odnosno lažnih kandidata za zavaravanje birača. "Svi će seboriti za preferencijalni glas i tim pristupomi idemo pred birače", kazao je šef laburista.

Predstojeću je kampanju ocijenio predugom i nepotrebnom. "Riječ je o 47 dana tako da će još tijekom zasjedanja Europskog parlamenta, u Hrvatskoj biti kampanja u punom zamahu", rekao je Lesar.

Naglasio je i da se zastupnici njegove stranke ne bave povijesnim i ideološkim nadmetanjima nego otvaraju teme koje se drugi ne usude. Govore jasno, da ih ljudi razumiju, dometnuo je Lesar.

"Predstojeći su izbori važni jer Hrvatska nije otok i pravila igre se uglavnom odlučuju u Bruxellesu", poručio je biračima Nikola Vuljanić.

Stoga je, kazao je, važno da tamo budu ljudi koji ne samo poznaju situaciju, nego i znaju pregovarati te doći do kompromisa za stvari za koje se bore.

 

 

 

 

 

 

 

Vezane vijesti

11. svibanj bio je još jedan u nizu radnih dana za našu kandidatkinju za Europski parlament u gradu Sveti Ivan Zelina. Druženje je proteklo u razgovor sa građanima i upoznavanjem s programom koji će zastupati kao parlamentarka u Bruxellesu.Dala je i opširniju izjavu za lokalne medije.

Uskrs je najveći blagdan kršćanstva, to je dan Uskrsnuća Isusa Krista. U Hrvatskoj je uskrsnoj tradiciji bojanje jaja, takozvanih pisanica. Pisanice su osim simbola života bile i tradicionalan dar, a često su si ih međusobno darivali zaljubljeni s ljubavnim motivima (srca, dva goluba) ili porukama (ovo se jaje za poljubac daje - Međimurje), kako ljubavnim, tako religioznim i čestitkama.

U cijeloj Zagrebačkoj županiji vrijedni članovi ogranaka danas i jučer su pripremali pisanice za svoje sugrađanke i sugrađane. 

Danas je Cvjetnica, uvod u Veliki tjedan. U spomen na Isusov ulazak u Jeruzalem na Cvjetnicu se održava procesija s blagoslovljenim grančicama masline,

Pod motom "Savjesti čiste biraj laburiste" danas su Hrvatski laburisti predstavili svoju listu za predstojeće izbore za Europski parlament, a prvi na njoj je njihov aktualni europarlamentarac Nikola Vuljanić. Druga na listi je 23-godišnja studentica sociologije iz Križa Monika Bogeljić. 

 

 

Drage dame, danas na Vaš dan, Međunarodni dan žena. Laburisti su Vas obradovali ružama u cijeloj županiji. Podijeljeno je preko 2500 ruža, osmjeha, kolačića, čestitki...

Ulica Bregi, od ulaza s asfalta od Selničke ulice i odvojak Bregi-Baštirka je u vrlo lošem stanju. Pristup mještana svojim kućama , vikendicama i zemljištima izuzetno je otežan. Do njih teško mogu doprijeti i vozila Hitne pomoći, vatrogasaca i Zelinskih komunalija.

Obilne kiše koje su izazvale velike poplave na području kontinentalne Hrvatske nisu zaobišle niti naš grad. Stradala su kućanstva u gradskom četvrtima koje nemaju izgrađenu kanalizaciju i odvodnju otpadnih voda, a takvih je u Zelini čak 86 posto. Tu spada i sam centar grada. Nevjerojatan je i žalostan podatak na je na području našeg grada izgrađeno samo 14 kilometara kanalizacijskog sustava.

Jučer, u 11 sati i 15 minuta gradonačelnik Sv. Ivana Zeline Hrvoje Koščec i direktor Termalne riviere Zelina Rikard Stopfer potpisali su u uredu bilježnice Branke Rački Sporazum o raskidu Koncesijskog ugovora. Tim činom završena je i službeno devetogodišnja mučna priča oko zelinskih bazena.

Hrvatski laburisti Sv. Ivana Zeline inzistirat će da netko za ovih 3 milijuna kuna, koji su nam sada izbijeni iz proračuna, zbog propusta bivše vlasti - odgovara. Ne tražimo krv, ne tražimo glave - tražimo da netko pred institucijama objasni zašto nije radio kako je trebao raditi! Nesposobnost, koja naš Grad košta 3 milijuna kuna, se ne opravdava!
 

Suzana Artuković Vuksan, predsjednica Sindikata kabinskog osoblja zrakoplova i članica Hrvatskih labursta - Stranke rada:  "Organizirali smo se jer nam je bilo dovoljno loše, nismo imali drugog izbora, bili smo ogorčeni samovoljom poslodavca koji je kompaniju vodio u propast i rezao nam prava, tako se našla kritična masa koja se odlučila ujediniti i boriti kroz sindikat. Nije se uvijek lako organizirati, teško je okupiti ljude jer imaju različite potrebe, interese i stavove, ali je važno raditi na tome da se prepoznaju zajednički interesi i da se radnici ujedine kako bi svi bili zadovoljni. Dodatan problem je što danas ljudi teže dolaze do posla pa ne znaju granicu do koje te poslodavci mogu gaziti dok se ne pobuniš, a pogotovo je teško ljudima koji zbog rupa u zakonu dugo godina rade na određeno, to je poruka poslodavaca da ne talasamo, tako ljude najlakše drže u šaci."