Naša akcija, nečija reakcija

U Čakovečkoj i Mariborskoj ulici u Velikoj Gorici prostire se jedan „šumarak“unutar kojeg se nalaze dvije plinske cisterne koje nisu u pogonu od 1998. godine. Kako smo doznali od stanovnika, koji žive s tim ruglom u naselju, oko istog zemljišta se vodi borba na sudu. Neki kažu da je zemljište u vlasništvu stanovnika tog područja, neki kažu da je u vlasništvu Grada neki pak kažu da je u vlasništvu jednog Velikogoričkog „moćnika“.

No dok se oni na sudu „dogovaraju“ čije je zemljište svi su digli ruke oko održavanja istog. Pored tog zemljišta je osvijetljena staza (ne želite znati kako je izgledalo prije staze i osvjetljenja) kojom ljudi šetaju, vode djecu na rolanje, a u pogledima im se vidi negodovanje u trenu prolaska kraj našeg „šumarka“. Malo dalje je dječji vrtić, a oko toga su naravno stanari koji su se nagledali lisica, zečeva, štakora ali osim toga i smeća, igli, stakla...Oko tih cisterni je sve zaraslo i u najmanju ruku izgleda zastrašujuće.

Naš član Ogranka nekoliko puta je upozoravao gradonačelnika na to područje no nikada nije dobio niti odgovor, a kamoli ponuđeno rješenje. Na predzadnjoj sjednici Gradskog vijeća pitanje gradonačelniku je upućeno preko jednog od gradskih vijećnika. Tada je odgovor glasio: Upoznat sam s tim i dobiti ćete pisani odgovor. Pogađate, odgovor još nije stigao.

Zato smo mi krenuli u akciju, snimili smo prilog o navedenom mjestu (koji možete pogledati na dnu). Izazvali smo opći šok kod stanovnika kada su pregledali video, nisu niti znali  što se unutar raspadnute ograde nalazi. Ljudi nisu ulazili iz straha,  a jedan od stanovnika je rekao: Pazite molim vas, tu uđete zdravi, a izađete, u najmanju ruku, s hepatitisom. Dakle, ljude je bilo strah uopće ući i vidjeti o čemu se radi.

Nakon što je naš video uradak osvijestio mnoge građane Velike Gorice jedno jutro je stanovnike Čakovečke i Mariborske probudila buka. Na sveopći šok snenih ljudi ugledali su djelatnike koji pile, čiste, režu, uređuju. Upitali su djelatnike otkud oni tu, što se dešava odjednom, a odgovor koji su dobili bio je: “Dobili smo zadatak da ovo sredimo“. Radovi su trajali 2 dana, naravno razlika je i više nego očita u što se možete uvjeriti sami pogledate li video i slike. Oko cisterni nisu smjeli ništa dirati niti previše čistiti i kopati korov jer kako doznajemo od stanara ispod su cijevi i ne zna se u kakvom je to sve stanju. A s druge strane kažu nam stanari kroz šalu: „Polako, trebalo je 15 godina da se i ovo napravi, možda se nisu odlučili čije  su cisterne pa trebaju pismenu potvrdu da to raščiste, a znate i izbori su uskoro možda do tada osvane parkić.“

To je ono što mi želimo, u blizini je vrtić, naselje je mirno, mjesta imamo, treba samo još jednom pokazati inicijativu i vjerujemo da će  uskoro i cisterne nestati. Može se tu puno toga, parkić, poligon za pse, a bili bi zadovoljni i s klupicama u borovoj čistoj i urednoj „šumici“ gdje bi stanari mogli uživati a ne strahovati zbog zastrašujućeg prizora  i rugla.

Laburisti su još jednom pokazali da mare za stvari za koje drugi ne pokazuju interes, pokazali  smo da nismo isti i takvi ćemo biti i dalje! Nama je stalo do našeg grada, njegovog izgleda a i sigurnosti svih građana! Novi ljudi za novu Veliku Goricu!

Vezane vijesti

Dragi  članovi, simpatizeri,prijatelji !

Slaveći s  ponosom ovaj dan  podsjećamo se na trnovit put koji smo morali proći  tijekom duge povijesti  borbe za samostalnost Hrvatske, na branitelje koji su najzaslužniji za ostvarenje sna kojeg su  sanjale  brojne generacije naših predaka.

Gorički laburisti protiv tramvaja

Laburisti Zagrebačke županije čestitali su i darivali svoje sugrađanke i sugrađane prigodnim poklonima za blagdan Uskrs.Fotografije s akcije na :

set=a.934732793244797.1073741851.424866574231424&type=3

 

 

Laburisti Zagrebačke županije na Cvjetnicu darivali su svoje sugrađane maslinovim grančicama.

Tradicionalno naši sugrađani znaju gdje i kada u našim općinama i gradovima Laburisti mislie na njih.

Blagdan je Svete Lucije, ujedno i zaštitnice Grada Velike Gorice. Velika Gorica danas slavi svoj rođendan.

 A tko je zapravo bila Sveta Lucija?

"Sveta Lucija je bila neka svetica. Bila je mučenica, rođena negdje u Italiji. Znam samo ime, slabo što je bila. Sveta Lucija je bila zaštitnica i bila je mučena. Njoj je glava odrezana jer je htjela održati vjeru", kažu Velikogoričani.

Nansi Tireli u Velikoj Gorici

Velika Gorica, 4. prosinca – Ovog je četvrtka u prostorijama Stranke u Cvjetnom naselju održan sastanak Izvršnog odbora velikogoričkih Laburista.

11.rujna 2014 god.iskoristivši obvezu sazivanja izvanredne skupštine za biranje delegata za 1.izvanredni Sabor Stranke, velikogorički Laburisti iskoristili su skupštinu te izabrali novi Izvršni odbor uključujući predsjednicu i tajnicu Ogranka.

 

Predsjednica ogranka za grad Veliku Goricu, Ljiljana Matezović, upućuje

 

POZIV

Poslovnikom o ustroju Stranke čl.13 st.5. i  ovlaštenjem Predsjedništva Stranke sazivam izvanrednu izbornu Skupštinu

ogranka Stranke za područje grada koja će se održati dana 11. rujna

 

Velikogorički ogranak od svog osnivanja temeljio je svoj rad u direktnom kontaktu s građanima.Takvim pristupom postali su Laburisti Velike Gorice prepoznatljivi u svom gradu.U ovoj kampanji za EU parlament veliki poticaj svojim prisustvom daje im kandidatkinja podružnice druga na listi Laburista Monika Bogeljić.

 

 

Monika Bogeljić, kandidatkinja za EU parlament iz naše županije danas se družila s Velikogoričanima. Po mnogočemu se izdvaja od ostalih kandidata: nije iz velikog grada, mlada je, zna i želi slušati što joj birači govore i ima 'clean start' u politici.