Laburisti Velike Gorice bez kandidata za gradonačelnika

Velikogorički laburisti su još početkom veljače održali izvanrednu izbornu skupštinu ogranka Velika Gorica na kojoj je proširen Izvršni odbor. Za predsjednicu je ponovno izabrana Ljiljana Matezović, dok je za tajnika izabran Ivica Hrženjak.

Sazivanje Izvanredne skupštine odmah je pokrenulo priču u javnosti kako među laburistima kuha nezadovoljstvo, a predsjednica Matezović otkrila nam je prave razloge.

– Neki ljudi koji su se iz drugih stranaka učlanili, još i prije dvije godine, mislili su da mogu nedemokratskim putevima izboriti pozicije radi osobnih interesa. To kod nas ne prolazi, mi smo laburisti, nismo isti, želimo da sve bude transparetno. Dali smo svojim članovima da sve izglasaju i ja sam ponovno izabrana za predsjednicu, a tu je novi tajnik. Dvoje ljudi iz Izvršnog odbora je ostalo, a izabrano je petero novih – rekla nam je Matezović.

Na izbore izlaze sami

Tako je na kraju Izvršni odbor proširen, a ogranak osvježen. Laburisti uživaju veliku potporu javnosti, što pokazuju i ankete, koje im daju oko 15% podrške glasača. Zbog toga se na laburiste gleda kao na vrlo poželjne koalicijske partnere, ali oni najavljuju da će sami krojiti svoju sudbinu.

– Svakako planiramo samostalan izlazak, ne želimo koaliciju niti biti produžena ruka. Izlazimo prvi put na izbore i želimo vidjeti gdje smo – kaže Matezović.

Dio razloga je i nezadovoljstvo goričkom političkom scenom koja se po njihovu mišljenju uopće ne bavi problemima građana, već samo „politikanstvom”.

– Mi smo pokušali u posljednje dvije godine pratiti sve na političkoj sceni i išli smo na sjednice Gradskog vijeća, ali te se sjednice svode samo na svađanje SDP-a, HNS-a, HDZ-a, svih koji jesu. Uglavnom je to brojenje ruku, a u posljednjih se godinu dana ništa ne radi. Samo se svađaju i to je frustrirajuće – ističe Matezović.

Bez kandidata za gradonačelnika

Kao treća stranka u Hrvatskoj po potpori građana, smatraju da svojim programima mogu pomoći u pokretanju stvari s mrtve točke.

– Uskoro ćemo, sigurno već u trećem mjesecu, izaći s programom i započeti kampanju – najavila je predsjednica goričkih laburista.

Laburisti će na izbore izaći s listom za Gradsko vijeće te gradske četvrti i mjesne odbore, a ne namjeravaju imati svog kandidata za gradonačelnika. K tome, neće podržati nijednog kandidata za gradonačelnika.

– Najvjerojatnije se nećemo miješati u kampanju za gradonačelnička – zaključila je naš razgovor Ljiljana Matezović.

vgdanas.hr

Vezane vijesti

Dragi  članovi, simpatizeri,prijatelji !

Slaveći s  ponosom ovaj dan  podsjećamo se na trnovit put koji smo morali proći  tijekom duge povijesti  borbe za samostalnost Hrvatske, na branitelje koji su najzaslužniji za ostvarenje sna kojeg su  sanjale  brojne generacije naših predaka.

Gorički laburisti protiv tramvaja

Laburisti Zagrebačke županije čestitali su i darivali svoje sugrađanke i sugrađane prigodnim poklonima za blagdan Uskrs.Fotografije s akcije na :

set=a.934732793244797.1073741851.424866574231424&type=3

 

 

Laburisti Zagrebačke županije na Cvjetnicu darivali su svoje sugrađane maslinovim grančicama.

Tradicionalno naši sugrađani znaju gdje i kada u našim općinama i gradovima Laburisti mislie na njih.

Blagdan je Svete Lucije, ujedno i zaštitnice Grada Velike Gorice. Velika Gorica danas slavi svoj rođendan.

 A tko je zapravo bila Sveta Lucija?

"Sveta Lucija je bila neka svetica. Bila je mučenica, rođena negdje u Italiji. Znam samo ime, slabo što je bila. Sveta Lucija je bila zaštitnica i bila je mučena. Njoj je glava odrezana jer je htjela održati vjeru", kažu Velikogoričani.

Nansi Tireli u Velikoj Gorici

Velika Gorica, 4. prosinca – Ovog je četvrtka u prostorijama Stranke u Cvjetnom naselju održan sastanak Izvršnog odbora velikogoričkih Laburista.

11.rujna 2014 god.iskoristivši obvezu sazivanja izvanredne skupštine za biranje delegata za 1.izvanredni Sabor Stranke, velikogorički Laburisti iskoristili su skupštinu te izabrali novi Izvršni odbor uključujući predsjednicu i tajnicu Ogranka.

 

Predsjednica ogranka za grad Veliku Goricu, Ljiljana Matezović, upućuje

 

POZIV

Poslovnikom o ustroju Stranke čl.13 st.5. i  ovlaštenjem Predsjedništva Stranke sazivam izvanrednu izbornu Skupštinu

ogranka Stranke za područje grada koja će se održati dana 11. rujna

 

Velikogorički ogranak od svog osnivanja temeljio je svoj rad u direktnom kontaktu s građanima.Takvim pristupom postali su Laburisti Velike Gorice prepoznatljivi u svom gradu.U ovoj kampanji za EU parlament veliki poticaj svojim prisustvom daje im kandidatkinja podružnice druga na listi Laburista Monika Bogeljić.

 

 

Monika Bogeljić, kandidatkinja za EU parlament iz naše županije danas se družila s Velikogoričanima. Po mnogočemu se izdvaja od ostalih kandidata: nije iz velikog grada, mlada je, zna i želi slušati što joj birači govore i ima 'clean start' u politici.